لیبل یا برچسب پلمپ و گارانتی

لیبل یا برچسب پلمپ و گارانتی به مجموعه برچسب های امنیتی گفته میشود که جهت پلمپ محصولات به منظور مشخص شدن اصالت کالا و یا عذم استفاده یا تعویض قطعات دستگاه یا محصولات استفاده میشود.

این نوع برچسب از سه جنس تولید میشود که عبارتند از:

  • برچسب شبرنگ
  • برچسب گچی
  • برچسب هولوگرام یا void

هر یک از این نوع جنسها کاربردها و مشخصات خاص خود را داشته و مصارف متفاوتی دارند که در ادامه به آن میپردازیم.

برچسب شبرنگ

برچسب شبرنگ به عنوان یکی از انواع لیبل یا برچسب پلمپ و گارانتی از جنسی مشابه برچسب اموال بوده و قابلیت خرد شودندگی و چسبندگی بالایی دارد. این مدل برچسب بعد از چسبانده شدن در محل مورد نظر به صورت سالم جدا نشده و در زمان تلاش برای کندن آن خرد و تکه تکه میشود. این قابلیت این امکان را ایجاد میکند که از این مدل برچسب برای پلمپ دستگاهای متفاوت از جمله درب کیسهای کامپیوتر و یا دستگاهای کارتخوان استفاده شود اما استفاده از این محصول محدود به همین ۲ مورد آورده شده نمیباشد. هماهنطور که در ابتدا بیان شد این جنس در تولید برچسب های اموال نیز استفاده میشود تا این امکان وجود نداشته باشد که لیبل اموال از روی یک دستگاه کنده شده و دستگاه تعویض شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برچسب شبرنگ و برچسب اموال کلیک کنید

 

برچسب گچی

برچسب گچی قابلیت مشابه با برچسب شبرنگ دارد با این تفاوت که از شبرنگ حساس تر بوده و برای مصارفی که نیاز به برچسب های ریز میباشد کاربرد بیشتری دارد.

 این مدل برچسب کاربرد فراوانی دارد و یکی از بیشترین کاربردهای آن در محصولات الکترونیکی میباشد. در بیشتر لوازم الکترونیکی و کامپیوتری برای پلمپ بخشی از دستگاه و مشخص شدن باز نشدن آن پیچهای یوسیله این مدل برچسب پلمپ میشود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و لیست قیمت برچسب گچی کلیک کنید

برچسب هولوگرام یا void

تفاوت برچسب هولوگرام یا void با دو برچسب قبلی(برچسب شبرنگ (مانند برچسب اموال) و برچسب گچی) که توضیح داده شد در این مورد است که در دو مورد قبل برچسب ها چنانچه تلاشی برای جدا کردن آنها اتفاق بیوفتد مخدوش شده و دیگر قابل استفاده مجدد نیستند اما در هولوگرام و برچسب void علاوه بر اینکه این برچسب ها با جدا شدن از محل چسبانده شدن امکان استفاده مجدد را ندارند در محل نصب شده قبلی نیز اثری از خود به جا میگذارند و مشخص خواهد بود که قبلا در آن محل یک برچسب هولوگرام و یا void وجود داشته اشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هلوگرام کلیک کنید

 

نمونه اثر لیبل void و نمونه هولوگرام